Sklep Bose w Galerii Mokotów w Warszawie

W dniu 18.10.2014 otwarto nowy salon Bose w warszawskiej Galerii Mokotów. Firma obchodzi 50 rocznicę powstania, jako najbardziej uznana marka w dziedzinie dźwięku.

Produkty Bose zyskały status kultowych wśród urządzeń używanych w domu i samochodzie, w podróży i w miejscach publicznych. Od domowych systemów rozrywki i systemów muzycznych po słuchawki redukujące hałas, cyfrowe systemy muzyczne, głośniki Bluetooth i rozwiązania profesjonalne — Bose zmienia sposób słuchania muzyki.

Nowy salon producenta jest podobnie wyjątkowy i zaawansowany. Projekt tego salonu powstał w Bose Corporation jako nowy globalny standard dla wszystkich krajów, w których Bose ma swoje własne firmy. Polska jest jednym z pierwszych europejskich krajów, w których powstał salon firmowy według tego nowego, bardzo zaawanasowanego projektu. Biuro projektowe OTOMI było odpowiedzialne za dostosowanie rozwiązań do lokalnych polskich przepisów i wymogów Galerii Mokotów, jak też za szczegóły zastosowanych tutaj rozwiązań technicznych.

W toku budowy, kluczowa była współpraca wielu zaangażowanych podwykonawców. Najważniejszym z nich była firma Forbis, pełniąca obowiązki generalnego wykonawcy. Ze strony firmy Bose nad procesem czuwał doświadczony kierownik projektu Stephan Gerard. Najciekawszymi i zarazem najtrudniejszymi elementami wnętrza są witryna i ściana przecinająca lokal. Ta pierwsza przypomina ogromny głośnik. Dodatkowo, skośne podcięcie wejścia nadaje całości dynamiki, która jest kontynuowana przez ścianę pokrytą laminatem Formica. Ściana ta, o długości kilkunastu metrów, wymagała równocześnie milimetrowej precyzji. Dzięki znakomitej jakości prac generalnego wykonawcy, firmy Forbis, udało się tu uzyskać wyjątkowy efekt.

Dla polskich partnerów firmy Bose, OTOMI i Forbis, ogromną satysfakcją jest fakt, że oferowana przez firmy jakość obsługi i prac jest na poziomie oferowanym przez renomowane firmy projektowe i wykonawcze na rynkach Europy Zachodniej.

Zapraszamy wszystkich do osobistego przekonania się, jak znakomicie mogą współgrać topowe produkty z wyjątkowym sklepem!