Empik Future Store w Galerii Mokotów

Pod koniec września 2016 roku odbyła się w Galerii Mokotów premiera sklepu Empik w najnowszym koncepcie Future Store.

Jest to pierwszy w Polsce sklep Empik w nowym koncepcie – Future Store. Jego otwarcie w Galerii Mokotów w Warszawie było poprzedzone pilotażowym sklepem w Centrum Handlowym Trzy Stawy w Katowicach.

Nowy wygląd przyszłych sklepów Empik zaprojektowała londyńska agencja 20.20, która opracowała go w oparciu o badania rodzimego rynku oraz tradycję firmy Empik.

Powierzchnia sklepu została zreorganizowana, przy czym zmianie podległy również kategorie produktów oraz ich umiejscowienie – teraz klient może jeszcze łatwiej znaleźć interesujące go rzeczy. W aranżacji zastosowano przyjazne kolory – kolorystyka jest tutaj istotna, za sprawą ”języka kolorów” do oznaczenia poszczególnych działów, strefy nowości, czy bestsellerów. Nie inaczej jest w przypadku mebli, które zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby nowego wyglądu.

Koncept przede wszystkim wprowadza do sklepu urządzenia multimedialne. Rozstawione są ekrany , które prezentują najnowsze informacje kulturalne. Największą nowość stanowi interaktywne urządzenie multimedialne, będące wirtualnym doradcą klienta. Za jego sprawą klient może wyszukać każdy produkt i sprawdzić dostępność w salonie. Jeśli produkt występuje na półce, doradca wskaże jego dokładne położenie w sklepie. Inną nowość stanowi interaktywna książka dla dzieci w strefie rodzinnej. Jest ona umieszczona na regale w kształcie litery „e”, gdzie każdy może zapoznać się z historią pisma.

OTOMI Store Design Lab współpracuje z Empik pod względem kompleksowej obsługi projektowej oraz realizacji inwestycji. Nasza pracownia odpowiada za przygotowanie projektów wykonawczych wraz z projektami branżowymi: projekt wentylacji i klimatyzacji, wodno-kanalizacyjny, projekt elektryki. W ramach współpracy, koordynujemy prace projektowe wszystkich branż oraz dokumentacji technicznej z administracją centrów handlowych. Ponadto wykonujemy inwentaryzacje lokali oraz uzgodnienia z rzeczoznawcami p.poż., sanepid, bhp.