Nowy sklep United Colors of Benetton już otwarty w Krakowie

Pracownia projektowa OTOMI Store Design Lab zakończyła z sukcesem kolejny projekt marki Benetton. Najnowszy sklep w Krakowie, znajdujący się przy Rynku Głównym, był nie lada wyzwaniem!

Ze względu na umiejscowienie prac w historycznym miejscu oraz opiekę nad budynkiem sprawowaną przez konserwatora zabytków, nasi architekci musieli przeprowadzić projekt przez wszystkie możliwe procedury urzędowe. Było to niezwykle problematyczne ze względu na charakter lokalu, którego dwie kondygnacje przechodzą przez dwie strefy pożarowe z wewnętrzną klatką schodową. Patrząc na skalę procedur, wszelkie formalności zrealizowalismy w ekspresowym tempie 1 miesiąca (rekord!).

Pracownia OTOMI już wcześniej miała doświadczenia w związku z remontem lokalu w zabytkowej lokalizacji. Tak jak w poprzednich tego typu projektach, dokonaliśmy odbiory Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Straży Pożarnej oraz Inspektoratu Sanitarnego.

OTOMI Store Design Lab oferuje swoim klientom nadzór inwestorski nad projektami, w ramach którego m.in. zajmuje się uzgodnieniami z urzędami, koordynuje prace budowlane, wykonanie zadań przez dostawców i wykonawców, oraz sprawuje kontrolę nad jakością zakupionych materiałów.