ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2014

8 edycja Łódź Design Festival pod hasłem „Brave New World” odbyła się w tym roku w dwóch Centrach Festiwalowych: w Art_Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 (pięknie tam!) i przy ul. Piotrkowskiej 250, gdzie odbyły się liczne wystawy, warsztaty i wykłady.

Wystawa must have, czyli nasze polskie, dobre wzornictwo na najwyższym poziomie. Zaprezentowano nie tylko przedmioty, ale także dobrze zaprojektowane nowe technologie (aplikacje, gry, itp.). Konkursowa wystawa make me! promująca młodych projektantów, również projektantów zagranicznych, zaskakuje niezwykłą dojrzałością. Pomysły, które nie podążają za trendami, ale są odpowiedzią na realne potrzeby człowieka. I najbardziej absorbująca uwagę Strefa Testów. Drewno, metal, papier, tekstylia - każdy mógł poczuć poszczególne materiały wszystkimi zmysłami. Uwaga! – można tam przepaść na dobre! ;-)

Hasło tegorocznej wystawy zaprasza do otwartej dyskusji i odpowiedzi na pytanie, czy odważne decyzje w projektowaniu rzeczywiście mogą poprawić jakość życia i jakie mają znaczenie w budowaniu Nowego Lepszego Świata w przyszłości? Ponieważ design wkroczył już we wszystkie możliwe dziedziny naszego życia, warto się nad tym pytaniem zastanowić...

Tymczasem zapraszamy do wspólnego tworzenia, ulepszania, naprawiania i kreowania Naszego Wspaniałego Świata!